Historie

Historie

První známá savannah se narodila 7. dubna 1986, kdy domácí kočka porodila kočičku, jejíž otcem byl africký serval. Tato F1 / první generace hybridního křížení/ byla zaznamenána jako první. Toto neobvyklé ženské kotě neslo jak rysy kočky domácí, tak i rysy servalistické. Kočka i plemeno byly pojmenovány Savannah. Patrik Kelly se rozhodl, že se pokusí vyvinout nové plemeno. Přesvědčil chovatele Joyce Sroufe, aby se k němu připojil v jeho úsilí. Společně napsali originální standart plemene Tica. Tica uznala registraci plemene savannah v roce 2001. Status šampionátu savannah přijala Tica v roce 2012.

Osobnost savannah

Jeden z nejúžasnějších rysů koček savannah je pozoruhodná osobnost. Je to velmi zvědavá, asertivní kočka, která hledá dobrodružství při každé příležitosti. Je to velmi aktivní kočka, která každodenně potřebuje kontakt buď s lidmi nebo jinou společností. Tato kočka projeví svou náklonnost podle svých vlastních podmínek často tím, že pozdraví členy rodiny u dveří, sleduje je po celém domě. Mnoho savan miluje hru ve vodě, snadno se vycvičí na vodítku s postrojem a miluje aport. Snadno se spřátelí se psem. Savannah je jedinečná a úžasná kočička, která není pro každého, ale pro ty, kteří hledají jedinečné mazlíčky a celoživotní společníky.

Vlastnosti

Savannah má mnoho vlastností, které vyniknou. Mezi ně patří velké vysoké uši na vrcholu hlavy. Dalším jedinečným znakem jsou jejich oči, horní polovina je překryta obočím, dolní polovina má mandlový tvar a mají tzv. slzy okolo očí a to jim dává exotický vzhled. Barva očí je zelená, žlutá či modrá bez ohledu na barvu srsti. Hlava je v poměru k tělu menší. Mezi další vlastnosti patří dlouhé tělo, dlouhý ocas a nohy, dlouhý krk, vytvářející falešný obraz těžké kočky, která váží méně, než kočky stejné velikosti. Ale ve skutečnosti je většina savan velikosti větší domácí kočky a váží méně než ostatní kočky podobné velikosti. V současné době můžeme nacházet kočky savannah  mourovatý, tečkovaný, mramor, v barvách stříbrný, černý, černý kouř, hnědý až do světle hnědé, sníh.